O LETNÍ SCÉNĚ

Letní scéna Divadla BRAVO! ve spolupráci s Národní galerií Praha se již třetím rokem koná v magických gotických zahradách Anežského kláštera na Praze 1, a to od posledních květnových dní až do konce července 2022.

Diváci se mohou těšit na novinku, originální akrobatický muzikál NEBESA, který vznikl spojením novocirkusového souboru Losers Cirque Company, tanečního souboru 420PEOPLE a pěveckého sboru Maranatha Gospel Choir. V hlavní roli se představí Jiří Korn v alternaci s Petrem Jeništou. Dosud největší lůzerský projekt s nádhernou živou hudbou bude k vidění po celé léto.

K vidění jsou i další představení z repertoáru Losers Cirque Company, pohybové inscenace hostujících souborů a jedinečné koncerty. Sportovci si pod dohledem Lůzrů mohou vyzkoušet lekce párové akrobacie. Malí diváci se mohou těšit na zábavné pohádky, na které vždy navazuje večerní představení. Během večerního programu je možné zakoupit občerstvení připravené oblíbeným pražským podnikem Bistro 8.

PROGRAM LETNÍ SCÉNY

ČERVENEC

No data was found

DIVÁCKÝ SERVIS

Občerstvení v areálu zajišťuje Bistro 8 a nabízí kávu, osvěžující nealkoholické i alkoholické nápoje. Na výběr máte několik variant slaného či sladkého občerstvení, které můžete konzumovat i během samotného představení. Na místě je možné platit v hotovosti nebo platební kartou. Toalety pro diváky jsou umístěny za pokladnami Národní galerie.

V případě nepříznivého počasí je možné si u pokladny zakoupit jednorázovou pláštěnku nebo zapůjčit deku. Představení se konají i za nepříznivého počasí. Na místě lze také zakoupit dárkové předměty Losers Cirque Company a dárkové poukazy na představení na jejich domovské scéně v Divadle BRAVO!.

MAPA AREÁLU

Do zahrad Anežského kláštera se dostanete z ulice Anežská. Pokladna je umístěna přímo u vchodu do areálu.

POKLADNA

Pokladna je pro vás otevřena vždy v den představení, a to hodinu před jeho zahájením. Je umístěna u vstupu do Národní galerie z ulice Anežská. Akceptujeme hotovost, platební karty i dárkové poukazy Losers Cirque Company. Neakceptujeme však poukazy typu typu Benefity, Sodexo a podobně.

Pro fakturaci a hromadné objednávky vstupenek kontaktujte obchodní oddělení Divadla BRAVO! na e-mailu pokladna@unitedarts.cz nebo na telefonu +420 702 074 052. 

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD

OBCHODNÍ PODMÍNKY

  • Podmínky prodejní sítě GoOut
  • Představení se konají i za deště a nepříznivého počasí. Na místě jsou k zakoupení pláštěnky a deky. Vstupné po začátku představení není možné vrátit.

O KLÁŠTEŘE

Klášter Na Františku, mimořádně historicky cenný klášterní komplex, jedna z nejstarších gotických staveb Prahy, nese jméno své zakladatelky, přemyslovské princezny sv. Anežky České (svatořečené roku 1989). Přízemí areálu zaujímá prohlídkový okruh věnovaný historii dvojkláštera a jeho zakladatelce. Jeho součástí je také lapidárium v konventu klarisek (černá kuchyně a refektář) a menších bratří (ambit), které zahrnuje významný soubor architektonických fragmentů z doby výstavby kláštera, zakládacích desek oltářů a náhrobních kamenů. Celoročně a zdarma jsou přístupné také obě klášterní zahrady s prohlídkovým okruhem architekturou kláštera a sochařskými díly předních českých umělců.

V klášterních zahradách jsou instalovány téměř dvě desítky sochařských děl současných českých autorů. Výjimkou je pouze významné dílo Františka Bílka, jedna z prvních sochařových realizací s názvem Golgota (1892). Díky zápůjčkám autorů ⁠–⁠ Michalu Gabrielovi (Tanečníci), Čestmíru Suškovi (Buben), Jaroslavu Rónovi (Podobizna s lebkou), Pavlu Opočenskému (Umyvadlo, Zpovědnice) a Stefanu Milkovovi (Amorfoid) jsou vedle děl doyenů českého sochařství ⁠–⁠ Karla Malicha (mezi jinými Energie, Strom), Stanislava Kolíbala (Pád) a Aleše Veselého (Zavěšené břemeno, Šikmý průřez šikmou osou) ⁠–⁠ zastoupeni také etablovaní sochaři generace, z níž řada náležela k členům umělecké skupiny Tvrdohlaví, založené v roce 1987. Přímo pro areál Anežského kláštera vytvořil dva samostatné objekty František Skála (Přístěnek, Sluneční vozík). Přístěnek je určen zejména nejmenším návštěvníkům areálu.

KONTAKT

KONTAKT PRO DIVÁKY
Máte jakýkoliv dotaz týkající se naší letní scény? Chcete pomoci se zakoupením vstupenek nebo jejich rezervací? Napište nám na: pokladna@divadlobravo.cz nebo volejte na +420 702 074 052.

KONTAKT PRO NOVINÁŘE
Informace pro novináře poskytujeme na e-mailu: pavla.umlaufova@piaristi.cz