AKTUALITY

NÁRODNÍ SBÍRKA ZLOZVYKŮ

Nová inscenace od Losers Cirque Company slibuje unikátní spojení nového cirkusu a činohry.
K jejímu vzniku pozvali  Lůzři oceňované režiséra, dramatika, herce a nositel mnoha Cen divadelní kritiky a Divadelních novin Tomáše Dianišku. Ten vytváří pro soubor absolutně netypickou romantickou komedii na motivy projektu Kateřiny Šedé. 

„Zlozvyky jsou něco, co každého z nás provází životem. Naše vlastní nám však většinou nepřijdou tak otravné jako zlozvyky těch druhých. Obzvláště v partnerství nám možná zpočátku mohou tyto drobné nešvary připadat roztomilé, po čase se však stanou frekventovanější a vyrostou do obřích rozměrů. Najednou toho druhého nemůžeme ani vystát. Chození pozdě, kousání nehtů nebo třeba neustálé si strkání ruky do trenek,“ popisuje hlavní téma režisér Tomáš Dianiška.

Romantická komedie Lenky Veverkové vypráví příběh Sáry, která se konečně odstěhuje ze spolubydlení do garsonky, kde bude bydlet sama. Brzy však zjistí, že dům obývají nesnesitelní sousedé, jejichž zlozvyky jsou čím dál hlasitější a otravnější. A její nový přítel také není bez chyby.

Národní sbírka zlozvyků je další, v pořadí již devatenáctá inscenace Losers Cirque Company, která však poprvé v historii souboru bude kombinovat prvky nového cirkusu a činoherního divadla.

Kromě akrobatů se tak diváci mohou těšit i na herečku Annu Kameníkovou a herce Vojtěcha Fülepa.

OBNOVENÁ PREMIÉRA THE LOSERS

Nejúspěšnější novocirkusové představení THE LOSER(S) se po téměř 10 letech dočká nového obsazení. V pilotním projektu předního českého souboru Losers Cirque Company se vymění ústřední pětice akrobatů, kteří se divákům poprvé představí na domovské scéně v Divadle BRAVO! už 30. 10. 2023

Inscenace THE LOSER(S) vznikla společně s Lůzry v roce 2014 pod taktovkou režiséra,  choreografa a autora námětu Jarka Cemerka. Představení se stalo téměř okamžitě hitem a vyprodalo sály napříč Českem i Evropou. „Když nastala volba, jestli THE LOSER(S) ukončíme nebo přeobsadíme, bylo to šílené dilema. K rozhodnutí přispěli i samotní diváci, kteří tento kus viděli už třeba desetkrát. Varianta s novými tvářemi se tak ukázala jako jediná správná,“ popsal principál Losers Cirque Company a umělecký šéf Divadla BRAVO! Petr Horníček.

Ten stejně jako režisér Jarek Cemerek věří, že fanoušci jejich volbu ocení. „Byla to pro mě teď úplně jiná práce než v roce 2014. Tehdejší obsazení tvořili převážně mladí akrobaté, ze kterých vyzařovala jakási klukovština. Nyní uvidíte jedno celé generační rozpětí, což přinese jinou, novou kvalitu představení,“ prozradil Cemerek. Ženské role zůstávají v představení stejné a diváci nepřijdou ani o zábavnou letušku Vandu, kterou i nadále ztvární hudebník Ondřej Havlík alias Endru.

B! Café

Zavítejte při návštěvě Divadla BRAVO! do naší nové divadelní kavárny. Těšit se můžete na vynikající cukrářské výrobky z rukou poctivých řemeslníků.

Váš den můžete v kavárně nastartovat pestrým Brunch Menu, které je plné vyvážených snídaní vždy z čerstvých a pečlivě vybraných surovin. Podává se navíc po celý den. 

Během týdne ochutnejte lahodné polévky a moderní obědová jídla sestavená pro lehké a plnohodnotné občerstvení. Kavárenský bar vás potěší svou širokou nabídkou vychytaných nápojů, a to od kávy až po rafinované koktejly. 

Nápoje i většinu jídel si můžete sníst na místě nebo vzít s sebou v komspotovatelných BIO obalech či vratných obalech @otockelimek.

Otevírací doba:
Pondělí – Sobota: 9:00–21:00
Neděle: 9:00–20:00

Kontakt:
tel: +420 734 560 658
e-mail: b.cafe.office@gmail.com

POHÁDKOVÉ NEDĚLE

I v letošní sezoně myslíme na malé diváky. Srdečně vás zveme na některou z našich kouzelných nedělních pohádek, které v dětech probouzí touhu něco nového vyzkoušet a podívat se na svět z jiného úhlu.