O NÁS

Do Braníka se vrací divadelní život!

Vše začalo prvním ročníkem televizní soutěže Česko Slovensko má talent. Naše duo DaeMen ve složení Petr Horníček a Zdeněk Moravec u diváků zabodovalo náročnou silovou akrobacií a podařilo se mu zvítězit. Od té doby vystupujeme při nejrůznějších příležitostech a rozšiřujeme svou uměleckou činnost. Publikum jsme si získali bláznivým kabaretem Lidoskop a později představením The Loser(s), podle něhož si naše uskupení tanečníků a akrobatů začalo říkat Losers Cirque Company.

Na sklonku roku 2019 jsme vyhráli výběrové řízení na nového nájemce Branického divadla. V březnu 2020 mělo proběhnout oficiální předání od rukou zástupců městské části Prahy 4 a plánovaný zkušební provoz. Bezpečnostní opatření kvůli zamezení šíření koronaviru to ale neumožnila. Stálý provoz divadla tak začne na podzim roku 2020. 

Je nám ctí, že Losers Cirque Company bude prkna své domácí scény sdílet s hvězdným českým mimem Radimem Vizvárym, držitelem prestižní Ceny Thálie. Ten s Lůzry spolupracuje již několik let – a navíc ztvárnil hlavní roli v akrobaticko-pantomimickém představení HEROES, které mělo premiéru na festivalu Letní Letná 2019. V Divadle BRAVO! bude mít premiéru další společná hra pro děti s názvem MiMJOVÉ. Fanoušci pantomimické disciplíny se mohou těšit na Radimova sólová představení Pejprbój, SÓLO a mnoho dalšího. A to vše na jevišti, které velmi dobře zná z dob spolupráce s legendárním Borisem Hybnerem.

Co chceme?

Poprvé v historii mají Losers vlastní domovskou scénu. Naším největším přáním je, aby Braníkem opět znělo “Bravo!” 

Přestože divadlo před nedávnem prošlo táhlou rekonstrukcí, v současné chvíli není v prostorách možné pravidelně hrát. A zbývá udělat mnohem víc, než jen divadlo oprášit, vyčistit koberce a čerstvě jej vymalovat. V divadle například zoufale chybí jakékoliv osvětlení a ozvučení. Kabelové rozvody jsou v dezolátním stavu, ze zdí čouhají dráty prakticky všude. A takto bychom mohli pokračovat dál a dál…

Nezbývá nám, než ty nejnutnější opravy v první fázi zasponzorovat z vlastní kapsy. Sami to ale nezvládneme! V prvních dnech nouzového stavu (březen 2020) jsme spustili unikátní sbírku prostřednictvím platformy Hit Hit, kde jsme společně vybrali přes milion korun. Děkujeme všem, kdo vznik této scény podpořili!  100 % výtěžku použijeme na renovaci divadla a nákup technického vybavení. Jsme vděční, že jste se stali součástí našeho projektu!

Naše vize

Chod divadla je pro nás nová, krásná výzva. Rádi bychom na Praze 4 vytvořili unikátní prostor a divákům nabídli co možná nejširší programové spektrum.

Divadlo BRAVO! nebude pouze domovskou scénou Losers Cirque Company a Radima Vizváryho – a nebude pouze o novém cirkuse. K projektu jsme přizvali i kolegy z příbuzných oborů, jako jsou pantomima a pohybové divadlo. Nebudou chybět ani koncerty a představení pro malé diváky. Chystáme pro ně pravidelný program bohatý na pohádky, či různé dílny zaměřené na pohyb a divadlo. 

Nová kapitola divadla si podle nás zaslouží i nový název, a tak se BRAnické diVadlO mění na Divadlo BRAVO! A nezůstali jsme pouze u nového názvu.

Tradice v kabátě A69

Branické divadlo se během své mnohaleté historie dočkalo řady stavebních úprav. V šedesátých letech byl prostor přestavěn na kino: nadobro se zrušilo orchestřiště a byla vybudována technická kabina za balkonem. V letech devadesátých se pak prohloubil prostor pod jevištěm, kde měl vzniknout divadelní klub. Ve stejné době byly také vyměněny podlahové krytiny, portál ozdobila sametová opona a křesla dostala nové čalounění. Zatím poslední velká rekonstrukce proběhla v roce 2013 kvůli nadměrné vlhkosti. 
 
Transformace Branického divadla na Divadlo BRAVO! proběhne pod taktovkou dnes již legendární firmy A69 – Architekti. Jejich návrhy, které zde můžete vidět, reflektují potřeby novocirkusové skupiny v souladu s divadelní tradicí. V poměrně malém prostoru vznikne předsálí a foyer. Ústředním bodem přestavby bude zrušení mírně svažité podlahy a stavba elevace, díky které si diváci představení vychutnají na maximum. Kapacita sedadel se sníží na cca 260 míst, ale zvýší se komfort diváka. Věříme, že se přestavba navzdory nelehké situaci v následujících měsících podaří.

REKONSTRUKCE