O NÁS

LOSERS V DIVADLE BRAVO!

Současným provozovatelem divadla v Braníku je spolek United Arts & Co. z.s., který je zároveň provozovatelem divadelní skupiny Losers Cirque Company. Ta až do roku 2020 svou domovskou scénu neměla. Spolek vyhrál řádné výběrové řízení na nového nájemce Branického divadla a předání od zástupců městské části proběhlo 13. září 2020. Slavnostní znovuotevření bylo přístupné široké veřejnosti a zúčastnilo se ho asi 400 lidí. Na programu byla veřejná debata o směřování divadla se zástupci Prahy 4, zakladateli Losers a  firmou A69 – Architekti. První řádná divadelní sezóna odstartovala v září 2021.

NAŠE VIZE

Divadlo BRAVO!, bývalé BRAnické diVadlO, nese podtitul „Divadlo nového cirkusu a pantomimy”. Jako noví nájemci bychom rádi navázali na slavnou éru divadla spojenou s působením legendární Pražské pětky. Naším cílem je vytvořit co možná nejširší a nejzajímavější programové spektrum, ze kterého si vybere každý, a z kulturního stánku v Braníku opět udělat oblíbené místo setkávání tak, jako tomu bylo kdysi.

K projektu jsme přizvali i talentované kolegy z příbuzných oborů, jako je pohybové divadlo nebo současný tanec, kteří pravidelná představení z repertoáru Losers Cirque Company doplňují. 

Nezapomínáme ale ani na rodiny a jejich nejmenší členy. Pro ty pořádáme víkendová představení.

V našem programu najdete také koncerty, hudební improvizace a poměrně nově i formát site specific – prohlídku divadla na názvem BRANICKÉ POVĚSTI. Zkušební verzi jsme odehráli v rámci listopadové Noci divadel v roce 2022. Pro velký úspěch následně vzniklo celé představení.

TRADICE V KABÁTĚ A69

Branické divadlo se během své mnohaleté historie dočkalo řady stavebních úprav. Zatím poslední rozsáhlá rekonstrukce proběhla v roce 2013 mimo jiné kvůli nadměrné vlhkosti v budově. My jsme divadlo převzali ve velmi špatném stavu, navíc i bez toho nejzákladnějšího vybavení. Během dlouhého období bez kulturních akcí jsme divadlo vlastními silami vymalovali, položili nové koberce a opravili, co se dalo, aby se v něm opět dalo hrát. Díky crowdfundingové kampani na HitHitu jsme možná právě i díky vám získali 1 milion korun, který jsme použili na nákup zoufale chybějící techniky. Všem, kteří nám přispěli, moc děkujeme. Vážíme si toho!

V současné chvíli je část divadla s nejlepším výhledem na jeviště vybavená pohodlným, kabaretním posezením se stolkem mezi dvěma křesly. My bychom si ale přáli mnohem víc.

Finální transformace Branického divadla na moderní Divadlo BRAVO! proběhne pod dohledem vyhlášené firmy A69 – Architekti. Máme již vypracované návrhy, které reflektují potřeby novocirkusové skupiny a zároveň souzní s divadelní tradicí. Nelze si nevšimnout, že v divadle chybí foyer – a to bychom chtěli změnit. Tím nejdůležitějším bodem celé rekonstrukce bude zrušení mírně svažité podlahy v sále a vybudování elevace, díky které získají diváci ve všech řadách skvělý výhled na triky ve výškách i níže u země. Kapacita sedadel se kvůli tomu sníží na cca 260 míst, ale komfort diváka se nepoměrně zvýší.

SOUČASNÝ STAV

REKONSTRUKCE