O NÁS

LOSERS V DIVADLE BRAVO!

Současným provozovatelem divadla v Braníku je spolek United Arts & Co. z.s., který je zároveň provozovatelem divadelní skupiny Losers Cirque Company. Ta dosud svou domovskou scénu neměla. Spolek vyhrál řádné výběrové řízení na nového nájemce Branického divadla a předání od zástupců městské části proběhlo 13. září 2020. Slavnostní znovuotevření bylo přístupné široké veřejnosti a zúčastnilo se ho asi 400 lidí. Na programu byla veřejná debata o směřování divadla se zástupci Prahy 4, zakladateli Losers a  firmou A69 – Architekti. První řádná divadelní sezóna odstartovala v září 2021.

Je nám ctí, že Losers Cirque Company prkna své domácí scény sdílí s hvězdným českým mimem Radimem Vizvárym, současným Uměleckým šéfem Laterny magiky a držitelem prestižní Ceny Thálie. Ten se skupinou spolupracuje již řadu let. Společně s akrobaty ho můžete vidět například v akrobaticko-pantomimickém představení HEROES nebo v představení pro děti MiMJOVÉ.

NAŠE VIZE

Divadlo BRAVO!, bývalé BRAnické diVadlO, nese podtitul “Divadlo nového cirkusu a pantomimy.” Jako noví nájemci bychom rádi navázali na slavnou éru divadla spojenou s působením legendární Pražské pětky. Naším cílem je vytvořit co možná nejširší a nejzajímavější programové spektrum, ze kterého si vybere každý a z kulturního stánku v Braníku se opět stane oblíbené místo setkávání, tak jako tomu bylo kdysi.

K projektu jsme přizvali i talentované kolegy z příbuzných oborů, jako jsou pohybové divadlo nebo současný tanec, kteří pravidelná představení z repertoáru Losers Cirque Company a Radima Vizváryho doplňují. Velmi důležitá jsou také víkendová představení pro děti a rodinná představení. Pořádáme zde i koncerty a hudební improvizace. Divadlo se jednou měsíčně mění v kinosál filmového klubu Bio BRAVO!, který nabízí promítání snímků spojených s tématikou pohybu a následné diskuze se zajímavými hosty. 

TRADICE V KABÁTĚ A69

Branické divadlo se během své mnohaleté historie dočkalo řady stavebních úprav. Zatím poslední rozsáhlá rekonstrukce proběhla v roce 2013 mimo jiné kvůli nadměrné vlhkosti v budově. My jsme divadlo převzali ve velmi špatném stavu, navíc i bez toho nejzákladnějšího vybavení. Během dlouhého období bez kulturních akcí jsme divadlo vlastními silami vymalovali, položili nové koberce a opravili, co se dalo, aby se v něm opět dalo hrát. Díky crowdfundingové kampani na HitHitu jsme možná díky i právě vám získali 1 000 000 Kč, který jsme použili na nákup zoufale chybějící techniky. Všem, kteří nám přispěli, moc děkujeme, vážíme si toho!

V současné chvíli je část divadla s nejlepším výhledem na jeviště vybavená pohodlným, kabaretním posezením se stolkem mezi dvěma křesly. My bychom si ale přáli mnohem víc.

Finální transformace Branického divadla na moderní Divadlo BRAVO! proběhne pod dohledem vyhlášené firmy A69 – Architekti. Máme již vypracované návrhy, které reflektují potřeby novocirkusové skupiny a zároveň souzní s divadelní tradicí. Nelze si nevšimnout, že v divadle chybí foyer – a to bychom chtěli změnit. Tím nejdůležitějším bodem celé rekonstrukce bude zrušení mírně svažité podlahy v sále a vybudování elevace, díky které získají diváci ve všech řadách skvělý výhled na triky ve výškách i níže u země. Kapacita sedadel se kvůli tomu sníží na cca 260 míst, ale komfort diváka se nepoměrně zvýší. 

Rekonstrukce je naplánovaná na léto 2023.

SOUČASNÝ STAV

REKONSTRUKCE