obnaŽENA

THE SAME SELF

Čtvrtek

6. 6. 2024
19:00

Pátek

11. 10. 2024
19:00

TVŮRCI

Námět & koncept:​​

Ivana Kolcunová​

Choreografie & režie:​

Fanny Bašista​

Texty:

Ivana Kolcunová, Katarína Zatovičová

Autorka písní:

Michaela Jonczy​

Hudba:

Viktor Kracik-Bartha

Kostýmy:

Veronika Bijok

O INSCENACI

Přitažlivá. Vzteklá. Unavená.
Plná energie. Nenáviděná. Mýtická.
Zbožňovaná. Podceňovaná. Menstruace. Žena.
Pořád stejná, ale přece stále jiná. obnaŽENA.

Ženy na ni přichází samy, s odvážnými partnery, nebo i ve skupinách po deseti.  Moc nevědí, co od toho čekat. Přecejen – mělo by to být o ženských emocích, možná menstruaci. No snad to tam nepoteče proudem. A nakonec teče. Ale z jiné strany – tečou slzy dojetí i smíchu. A jestli na představení přicházely pod rouškou tmy, aby je moc nikdo neviděl, odcházejí s pocitem naplnění, sebedůvěry a zdravé hrdosti na sebe samu. A muži? S uspokojením, že zase o něco více porozuměli.

Vrcholná vzdušná akrobacie, zpěv, živá hudba, tanec, herecké výkony. Zážitek na pomezí nového cirkusu, divadla a meditace. Emotivní multižánrová inscenace obnaŽENA je plná odpovědí na otázky, které trápí ženy i muže, a odhaluje celou škálu emocí, které ženám dávají sílu a zároveň je činí zranitelnými.

Od premiéry v r. 2019 už proběhlo přes 20 repríz a díky ohlasům “tohle by měla vidět každá žena i muž”; “mělo to terapeutický efekt” nebo “jsem opravdu pyšná, že jsem žena”  není pochyb, že tahle umělecko-edukační fúze má smysl ♡.

Před představením se můžete těšit na moderovanou diskuzi s hostem. Diskuze začíná v 19.00, představení ve 20:00.

ÚČINKUJÍCÍ

Vzdušná akrobatka:

Ivana Kolcunová

Tanečnice:​

Fanny Bašista​ / Tereza Holubová

Herečka:

Katarína Zatovičová

Zpěvačka:

Michaela Jonczy

Muzikant:

Jana Otáhalová

ZÁKLADNÍ INFORMACE

60 minut

6 let

11.10. 2019

OHLASY DIVÁKŮ

"Absolutní topka 🔝🔝🔝. Připadali jsme si s manželem jako v Las Vegas." Jana

"Musím se přiznat, že kdyby mi nepřišlo pozvání, tak asi nejdu… Ale ano… chci jít znova. Na tohle vystoupení chci jít ještě jednou. S odstupem mě velmi zasáhlo to jasné zviditelnění těch obrovských rozdílů, které uvnitř jako ženy zažíváme." Magda

„Mně to představení zvedlo sebevědomí. Začala jsem přemýšlet o tom, že být žena opravdu není špatné a že já mám tolik věcí, co chlapi nemají. No a taky jsem pochopila to, jak říkáte ‚i vzteklá jsi v pořádku, i pomalá jsi v pořádku…‘ Takže vlastně to mělo terapeutický efekt. A možná už začnu být hrdá, že jsem žena.“ Olga.

“To co si z tohoto zážitku jako muž odnáším je hlavně pochopení proměn nálad žen, které vám vlastně nikdo srozumitelně nedokáže vysvětlit. Tomuto představení se to až záhadně povedlo a stále teď mám v hlavě, že nechci bojovat s něčím co není žádný error ale vlastně dar. A až znovu třeba nebudu chápat tak na tuto hodinu poznání si rád udělám zase čas. Vyplatí se to ;)” Michal

VIDEO

FOTO