obnaŽENA

THE SAME SELF

Středa

15. 6. 2022
19:30

Středa

15. 6. 2022
11:30

TVŮRCI

Námět & koncept:​​

Ivana Kolcunová​

Choreografie & režie:​

Fanny Barrouquère​

Texty:

Ivana Kolcunová, Katarína Zatovičová

Autorka písní:

Michaela Jonczy​

Hudba:

Viktor Kracik-Bartha

Kostýmy:

Veronika Bijok

O INSCENACI

Přitažlivá. Vzteklá. Unavená. Plná energie.
Nenáviděná. Mýtická. Zbožňovaná. Podceňovaná.
Menstruace. Žena. Pořád stejná, ale přece stále jiná.

Všichni a všechno jsou prostě debilní a to mě strašně vytáčí. Když vidím reklamu na psí granule, vhrknou mi do očí slzy. Otvírám chipsy a čokoládu zároveň. Srším energií a vtipem. Co si umanu, to dokážu. Na koho ukážu, toho okouzlím. To všechno jsem pořád já. A přesně taková jsem v pořádku. obnaŽENA.

Emotivní multižánrová inscenace obnaŽENA je plná odpovědí na otázky, které trápí ženy i muže, a odhaluje celou škálu emocí, které ženám dávají sílu a zároveň je činí zranitelnými. Že to někdy umí být pořádný cirkus vám na jevišti ukáže pětice žen, které přestaly bojovat se svou přirozeností a začaly si ji užívat.

Před večerním představením se můžete těšit na moderovanou diskuzi s Denisou Říha Palečkovou – přední českou lektorkou v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje.

Diskuze začíná v 19.30, představení ve 20.00

ÚČINKUJÍCÍ

Vzdušná akrobatka:

Ivana Kolcunová

Tanečnice:​

Tereza Holubová

Herečka:

Katarína Zatovičová

Zpěvačka:

Michaela Jonczy

Muzikant:

Jana Otáhalová

ZÁKLADNÍ INFORMACE

60 minut

6 let

11.10. 2019

OHLASY DIVÁKŮ

"Absolutní topka 🔝🔝🔝. Připadali jsme si s manželem jako v Las Vegas." Jana

"Musím se přiznat, že kdyby mi nepřišlo pozvání, tak asi nejdu… Ale ano… chci jít znova. Na tohle vystoupení chci jít ještě jednou. S odstupem mě velmi zasáhlo to jasné zviditelnění těch obrovských rozdílů, které uvnitř jako ženy zažíváme." Magda

„Mně to představení zvedlo sebevědomí. Začala jsem přemýšlet o tom, že být žena opravdu není špatné a že já mám tolik věcí, co chlapi nemají. No a taky jsem pochopila to, jak říkáte ‚i vzteklá jsi v pořádku, i pomalá jsi v pořádku…‘ Takže vlastně to mělo terapeutický efekt. A možná už začnu být hrdá, že jsem žena.“ Olga.

“To co si z tohoto zážitku jako muž odnáším je hlavně pochopení proměn nálad žen, které vám vlastně nikdo srozumitelně nedokáže vysvětlit. Tomuto představení se to až záhadně povedlo a stále teď mám v hlavě, že nechci bojovat s něčím co není žádný error ale vlastně dar. A až znovu třeba nebudu chápat tak na tuto hodinu poznání si rád udělám zase čas. Vyplatí se to ;)” Michal

VIDEO

FOTO