obnaŽENA

THE SAME SELF

Pátek

14. 10. 2022
19:00

Sobota

15. 10. 2022
19:00

TVŮRCI

Námět & koncept:​​

Ivana Kolcunová​

Choreografie & režie:​

Fanny Barrouquère​

Texty:

Ivana Kolcunová, Katarína Zatovičová

Autorka písní:

Michaela Jonczy​

Hudba:

Viktor Kracik-Bartha

Kostýmy:

Veronika Bijok

O INSCENACI

Přitažlivá. Vzteklá. Unavená. Plná energie.
Nenáviděná. Mýtická. Zbožňovaná. Podceňovaná.
Menstruace. Žena. Pořád stejná, ale přece stále jiná.
obnaŽENA.

Ženy na ni přichází samy, s odvážnými partnery, nebo i ve skupinách po deseti.  Moc nevědí, co od toho čekat. Přecejen – mělo by to být o ženských emocích, možná menstruaci. No snad to tam nepoteče proudem. A nakonec teče. Ale z jiné strany – tečou slzy dojetí i smíchu. A jestli na představení přicházely pod rouškou tmy, aby je moc nikdo neviděl, odcházejí s pocitem naplnění, sebedůvěry a zdravé hrdosti na sebe samu. A muži? S uspokojením, že zase o něco více porozuměli.
 
Emotivní multižánrová inscenace obnaŽENA je plná odpovědí na otázky, které trápí ženy i muže, a odhaluje celou škálu emocí, které ženám dávají sílu a zároveň je činí zranitelnými. Obnažuje fáze ženského cyklu. Proto, abyste cyklus pochopili, ale nemusíte být  ženou – energie, která prochází celým představením, dokáže emoce s cyklem spojené přiblížit i druhému pohlaví, které měsíčně neproplouvá emocionální bouří.
 
Vrcholná vzdušná akrobacie, zpěv, živá hudba, tanec, herecké výkony. Zážitek, na který si chceš udělat čas.
Před představením se můžeš těšit na moderovanou diskuzi s hostem. Diskuze začíná v 19.00, představení v 19.30.

ÚČINKUJÍCÍ

Vzdušná akrobatka:

Ivana Kolcunová

Tanečnice:​

Tereza Holubová

Herečka:

Katarína Zatovičová

Zpěvačka:

Michaela Jonczy

Muzikant:

Jana Otáhalová

ZÁKLADNÍ INFORMACE

60 minut

6 let

11.10. 2019

OHLASY DIVÁKŮ

"Absolutní topka 🔝🔝🔝. Připadali jsme si s manželem jako v Las Vegas." Jana

"Musím se přiznat, že kdyby mi nepřišlo pozvání, tak asi nejdu… Ale ano… chci jít znova. Na tohle vystoupení chci jít ještě jednou. S odstupem mě velmi zasáhlo to jasné zviditelnění těch obrovských rozdílů, které uvnitř jako ženy zažíváme." Magda

„Mně to představení zvedlo sebevědomí. Začala jsem přemýšlet o tom, že být žena opravdu není špatné a že já mám tolik věcí, co chlapi nemají. No a taky jsem pochopila to, jak říkáte ‚i vzteklá jsi v pořádku, i pomalá jsi v pořádku…‘ Takže vlastně to mělo terapeutický efekt. A možná už začnu být hrdá, že jsem žena.“ Olga.

“To co si z tohoto zážitku jako muž odnáším je hlavně pochopení proměn nálad žen, které vám vlastně nikdo srozumitelně nedokáže vysvětlit. Tomuto představení se to až záhadně povedlo a stále teď mám v hlavě, že nechci bojovat s něčím co není žádný error ale vlastně dar. A až znovu třeba nebudu chápat tak na tuto hodinu poznání si rád udělám zase čas. Vyplatí se to ;)” Michal

VIDEO

FOTO