NÁRODNÍ SBÍRKA ZLOZVYKŮ

LOSERS CIRQUE COMPANY

Středa

20. 3. 2024
19:00

Pondělí

25. 3. 2024
19:00

Úterý

26. 3. 2024
19:00

Pondělí

13. 5. 2024
19:00

Úterý

14. 5. 2024
19:00

TVŮRCI

Námět:

Kateřina Šedá

Scénář a dramaturgie:

Lenka Veverková

Režie:

Tomáš Dianiška

Choreografie:

Andrea Vykysalá

Scénografie a kostýmy:

Lenka Hollá

Hudba:

Jan Šikl

Light design:

Michael Bláha

Zvuk:

Karel Mařík

Produkce:

United Arts

O INSCENACI

Kousání nehtů, mlaskání při jídle, sezení s kolenem pod bradou, chození pozdě nebo třeba neustálé strkání si ruky do trenek. Zlozvyky jsou něco, co každého z nás provází životem. Naše vlastní nám však většinou nepřijdou tak otravné jako zlozvyky těch druhých. Obzvláště v partnerství nám možná zpočátku mohou tyto drobné nešvary připadat roztomilé, po čase se však stanou frekventovanější a vyrostou do obřích rozměrů. Najednou toho druhého nemůžeme ani vystát.

Sára se konečně přestěhuje z otravného spolubydlení do malé garsonky a rozhodne se najít si kluka. Vše vypadá tak idylicky! Brzy však zjistí, že dům obývají nesnesitelní sousedé, jejichž zlozvyky jsou čím dál hlasitější a otravnější. A její nový přítel také není bez chyby…

Inscenace na motivy stejnojmenného projektu Kateřiny Šedé poukazuje na to, že zlozvyky jsou běžnou součástí našich životů. Od ostatních nás odlišují,  paradoxně nás ale i spojují. Romantická komedie plná popkulturních referencí, svižných dialogů a nadsázky přiměje zamyslet se nad našimi vlastními zlozvyky a nad tím, jak ovlivňují naše vztahy.

ÚČINKUJÍCÍ

Performeři:

Anna Kameníková, Karolína Křížková, Lukáš Borik, Vojtěch Fülep, Andrej Lyga, Adam Rameš, Jan Šikl

ZÁKLADNÍ INFORMACE

70 minut

10 let

20. března 2023 v Divadle BRAVO!

VIDEO

FOTO