STVOŘENÍ SVĚTA

KOZEL VE FRAKU

TVŮRCI

Scénář, režie:

Vojtěch Svoboda, Lukáš Sommer

Hudba a interpretace:

Lukáš Sommer

O INSCENACI

Zcela unikátní pantomimické představení s živým hudebním doprovodem. Myšlenkou této inscenace je představit divákům výběr z nejlepších klasických pantomimických etud z dílny největších mistrů tohoto oboru, to vše v jemné symbióze s hudebním kytarovým podtextem. Vybírali jsme ze sólového mimického repertoáru jednotlivých mistrů jejich krátké kusy, tzv. etudy, které jsou tematicky nadčasové a dá se říci ikonické pro jednotlivé osobnosti a jejich tvorbu.

Budete okouzleni, budete se smát, budete plakat, občas v téměř tu stejnou chvíli. Bude řečeno vše aniž se vysloví jediné slovo.

ÚČINKUJÍCÍ

Hraje:

Vojtěch Svoboda

ZÁKLADNÍ INFORMACE

60 minut

6 let

MÉDIA

"Vnitřně ucelený múzický tvar celého díla působí harmonicky s jasným zamyšlením nad životem moderního člověka. Oba umělci mají přes svůj nevysoký věk za sebou velké zkušenosti v prezentaci na domácích i zahraničních jevištích. Vojtěch Svoboda patří do nepočetného okruhu současných českých mimů. Díky své invenci, tvůrčí fantazii a talentu dává těmto scénářům novodobý lidský a společenský obsah. Významnou složkou inscenovaných etud hraje také hudba Lukáše Sommera. Vyznačuje se mistrovským ovládáním nástroje a představuje jeho oduševnělou a originální tvorbu v nejlepším světle. Představení je jako celistvý organismus poutavou metaforou i výpovědí o lidech a životě kolem nás."

VIDEO

FOTO