SNÍLEK

FYSIOART

TVŮRCI

Autor, režie, výprava:

Hana Strejčková

Choreografie:

Michaela Stará

Choreografická spol.:

Daniela Kolková

Animace:

Anna Vitvarová

Hudba:

Ivan Paisrt Jr.

O INSCENACI

„Svýma rukama držím celým svět, a přitom objímám hromadu polštářů.“

Chvílemi rozpustilé, a také trochu tajemné představení, ve kterém promlouvá gesto, tanec a animované koláže vytvořené spojením kresby a rostlin, je určeno dětským divákům, kteří z měkkého pohodlí sledují putování krátkými příběhy či se do nich dokonce zapojují. Ruce i nohy se stanou rozpustilými kamarády, kteří se chtějí protančit až na samý okraj listu papíru, od dveří k oknu jednoho pokoje, nebo dokonce až na samý okraj polštářového světa.

Pohybové, interaktivní a multimediální taneční sólo vypráví o snech a jeho hrdinech, o třepotání křídel ptáků letících za obzor, o peřině plné sněhových vloček i notové osnově s ptáčky na strunách. Potkáme se na různých cestičkách, abychom pak společně došli na rozkvetlou měkkou louku.

Potkali jste někdy obrovského šneka? A jak rychle stékají dešťové kapičky za krk? Kolik teček stačí na přechod bílého listu papíru? Umíte chytit polštář a s ním se stát hrdinou?

Inscenace šetrně probouzí všechny smysly, otevírá prostor ke hře a spolupráci, zejména pak má malý divák možnost prožít intenzivní haptickou zkušenost díky desítkám polštářků a zvukové lázně od ticha po jižansky temperamentní hudbu. Cesta vede od pantomimy přes fyzicko-objektový dialog po radost z tance.

Představení přirozeně ústí v pohybově-tvůrčí dílnu.

 

Za podpory: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR

Rezidence: Městské divadlo Varnsdorf 

Poděkování: HAMU 

ÚČINKUJÍCÍ

Hraje:

Michaela Stará

ZÁKLADNÍ INFORMACE

45 minut

2 let

2.12. 2023

VIDEO

FOTO