HOTEL LAPUTA

AIRGYM ART COMPANY

TVŮRCI

Režie a zvuk:

Ondřej Holba

Námět a scénář:

Jaroslav Dolejší a Bára Bartoňová

Light design:

Michal Horáček

Technika a rigging:

Tomáš Pintér

O INSCENACI

Stoupáte-li vzhůru za svou touhou, musíte otevřít všechny dveře a nahlédnout do všech oken. A kde je víc oken a dveří než v Hotelu Laputa?

Představení Hotel Laputa je volně inspirováno vizemi Jonathana Swifta a Hajao Miyazakiho. Jejich motiv města v oblacích nás fascinoval svou technickou neuchopitelností a pocitem nedostižnosti. Tajuplné létající město Laputa a hlavní hrdina cestovatel Lemuell Gulliver se pak objevují také v českém filmu Případ pro začínajícího kata od režiséra Pavla Juráčka.


Hotel se svými vstupními dveřmi, recepcí a elegantním maitre d´ u vchodu je již z podstaty věci připoután svými spodními patry k zemi, aby do něj člověk mohl bez potíží vstoupit. To, co se bude dít později – uvnitř hotelu – to je věc druhá. Hotel Laputa totiž stoupá od země až kamsi vzhůru, nad oblaka a čím výše stoupáte, tím méně konvenčních zákonů platí.

Akrobaté z AirGym Art Company v režii Ondřeje Holby předvedou špičkovou závěsnou akrobacii, jakou už znáte, i takovou jakou jste dosud neviděli. Jedinečný večer mezi nebem a zemí. Fantaskní svět umělců, kteří se nebojí létat.

ÚČINKUJÍCÍ

Performeři:

Barbora Bartoňová Pintérová, Helena Nováčková, Martina Illichová, Michaela Kadlčíková, Pavlína Podzimková, Jaroslav Dolejší, Tomáš Brt, Tomáš Pintér, Tomáš Pražák

ZÁKLADNÍ INFORMACE

60 minut

6 let

VIDEO

FOTO